Jury

 

Jury 

 

W dniach 10 – 11 kwietnia  w Galerii Sztuki odbyły się obrady jury 28. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej SREBRO.

Jury w składzie przewodniczący  Herman Hermsen (Holandia), Andrzej Szadkowski (Polska), Sławomir Fijałkowski (Polska), Ann-Kathrin Hartel (Niemcy), Carolin Denter (Niemcy) oraz Tabea Reulecke (Niemcy) oceniło 383 prace 190 artystów z 33 krajów (głównie z Europy, ale także z Azji, Ameryki Południowej i Afryki). Do wystawy głównej zakwalifikowanych zostało 47 twórców. Nazwiska laureatów Konkursu poznamy 18 maja podczas ceremonii wręczenia nagród w Legnicy.

 

 

 

 

Sylwetki jurorów:

Herman Hermsen – holenderski projektant biżuterii i pedagog, absolwent Akademii Sztuki i Wzornictwa w Arnhem, profesor na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Düsseldorfie w Niemczech. Gościnny wykładowca na uczelniach w Europie, USA i Azji. Organizator specjalistycznych sympozjów, juror konkursów artystycznych. Laureat prestiżowych nagród i uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Andrzej Szadkowski – profesor Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Politechniki Łódzkiej. Twórca Katedry Biżuterii  na Wydziale Ubioru ASP w Łodzi. Juror konkursów biżuterii – krajowych, międzynarodowych i zagranicznych. Promotor 11 doktoratów, autor 7 opinii w przewodach habilitacyjnych, 5 profesorskich i promotor około 130 dyplomów magisterskich, recenzent dyplomów licencjackich i magisterskich. W 2018 r. odznaczony Złotym Medalem „Zasłużony kulturze GLORIA ARTIS”.

Sławomir Fijałkowski – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Pracownia Designu Eksperymentalnego). Absolwent łódzkiej ASP – Projektowanie Biżuterii, studia podyplomowe w Hochschule für künstlerische und industrielle Gestaltung w Linz. Uczestnik ponad 50 wystaw biżuterii oraz wzornictwa, jest także wieloletnim konsultantem  Legnickiego Festiwalu SREBRO i jurorem Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej w Legnicy, organizatorem wielu wystaw, autorem tekstów, analiz, opracowań teoretycznych i naukowych, programów dydaktycznych dotyczących współczesnego wzornictwa. 

Ann-Kathrin Hartel – niemiecka artystka–złotniczka, absolwentka Staatliche Zeichenakademie w Hanau oraz Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze. Od 2018 r. jest asystentką kuratorską Ruudta Petersa przy wystawie „21 Gramów”. Jej prace były prezentowane na kilku wystawach zbiorowych. W 2017 roku otrzymała Bawarską Nagrodę Państwową dla Młodych Projektantów.

Carolin Denter – niemiecka artystka, uzyskała złotnicze wykształcenie w Master School for Craftsmen (Mistrzowska Szkoła Rzemieślnicza) w Kaiserslautern w 2013 roku. W 2017 roku ukończyła University of Applied Science Trier, Campus Idar-Oberstein (Uniwersytet Nauk Stosowanych w Trier, Kampus w Idar-Oberstein) z tytułem licencjata sztuk pięknych w dziedzinie kamieni szlachetnych i biżuterii. Pracuje w Klimt02.net, internetowej platformie komunikacji w dziedzinie współczesnej biżuterii. Pisze artykuły krytyczne i przeprowadza wywiady na temat współczesnej biżuterii. Jednocześnie stale tworzy własną biżuterię, która jest wystawiana w całej Europie.

Tabea Reulecke – niemiecka złotniczka,  absolwentka Uniwersytetu w Trewirze, Wydział w Idar-Oberstein (dyplom w zakresie obróbki kamieni szlachetnych i biżuterii). Prowadzi liczne warsztaty, m.in. w: Niemczech, Belgii, Estonii, Chinach, Tajlandii, Chile i Brazylii oraz wykłady na wielu uczelniach artystycznych. W 2015 r. założyła nadal działającą Międzynarodową Letnią Akademię w Idar-Oberstein. Naucza w Szkole Złotniczej i Zegarmistrzowskiej w Pforzheim, Niemcy. Autorka kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz uczestniczka zbiorowych na całym świecie. 

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy