• Biżuteria w przestrzeni wirtualnej
  Biżuteria w przestrzeni wirtualnej

   

  Jednym z wielu aspektów pandemicznych realiów ubiegłych lat był dynamiczny rozwój technologii, który przejawiał się we wszystkich dziedzinach naszego życia – także kulturalnego.

  Wernisaże online, wirtualne wystawy, debaty i wykłady, w których uczestniczyliśmy nie wychodząc z domów, sprawiły że chłonęliśmy nowinki technologiczne i sami staliśmy się specjalistami od platform i komunikatorów online.

  Napisano poniedziałek, 21 listopad 2022 09:50 Czytany 147 razy Czytaj dalej...
 • Wystawa DOTYK w Galerii YES
  Wystawa DOTYK w Galerii YES

   

  Kolejna odsłona wystawy pokonkursowej 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej DOTYK będzie miała miejsce tradycyjnie w Galerii YES w Poznaniu. Wernisaż odbędzie się 13 stycznia o godz. 19:00, a ekspozycja potrwa do 4 marca.

  Napisano czwartek, 27 październik 2022 12:34 Czytany 232 razy Czytaj dalej...
 • 31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ
  31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ

   

  Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r.

  Konkurs dedykowany jest projektantom i twórcom biżuterii artystycznej. Promuje kreatywne poszukiwania w obrębie biżuterii artystycznej, a zarazem – twórcze wypowiedzi na temat problemów współczesnego świata.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 12:11 Czytany 1669 razy Czytaj dalej...
 • Romanian Jewelry Week
  Romanian Jewelry Week

   

  Pierwsza połowa października w kalendarium artystycznych wydarzeń związanych z biżuterią stała pod znakiem Rumuńskiego Tygodnia Biżuterii, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Assamblage. Trzecia edycja wydarzenia odbyła się w terminie 5-9 października. Na głównej wystawie pokazane zostały prace nadesłane przez 113 artystów, które oceniło międzynarodowe jury. Do grona jurorów ponownie zaproszona została Justyna Teodorczyk. Dyrektorka legnickiej Galerii Sztuki przyznała nagrodę za "poruszający przekaz społeczny" artystce Xinyi Wang.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 09:47 Czytany 201 razy Czytaj dalej...
 • Ogłoszenie wyników 30. MKSZ Dotyk
  Ogłoszenie wyników 30. MKSZ Dotyk

   

  Ceremonia wręczenia nagród w 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Dotyk” za nami. W sobotni wieczór kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO poznaliśmy nazwiska laureatów. Wydarzenie przyciągnęło szerokie grono artystów i miłośników biżuterii artystycznej, sprawiając, że oczy europejskiego środowiska złotniczego skierowane były na Legnicę.

   

  Napisano niedziela, 15 maj 2022 12:11 Czytany 839 razy Czytaj dalej...

31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ

Legnicki Festiwal SREBRO w 2022 r.

Garść wspomnień z minionej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO. Do zobaczenia w kolejnym roku!

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj