• Legnicki Festiwal SREBRO 2021
  Legnicki Festiwal SREBRO 2021

   

  Na tegoroczną odsłonę Legnickiego Festiwalu SREBRO złożyło się 14 prezentacji biżuterii autorstwa ponad 500 artystów, m.in. z Polski, Francji, Belgii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Chin. Jak co roku, najważniejszym wydarzeniem Festiwalu był Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, którego 29 edycja przebiegała pod hasłem przewodnim "Wciąż człowiek?". Spośród 357 prac nadesłanych przez 186 artystów z 35 krajów, do wystawy grono jury zakwalifikowało prace 44 artystów. Prace niezakwalifikowane zostały zaprezentowane na wystawie Holownia.

  Napisano czwartek, 19 sierpień 2021 14:45 Czytany 111 razy Czytaj dalej...
 • Amberif Virtual Showroom
  Amberif Virtual Showroom

   

  Za nami targi AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM – po raz pierwszy w Polsce zrealizowane całkowicie w formule online. Na specjalnie przygotowanej platformie cyfrowej umożliwiającej prezentację premierowych kolekcji oraz odbywanie spotkań matchmaking’owych spotkało się w ostatni czerwcowy weekend (24-26.06.2021) blisko 200 kupców z 34 krajów oraz 43 wystawców z Polski i Litwy. W ramach Targów na wirtualnym stoisku Galerii Sztuki w Legnicy zaprezentowane zostały prace zakwalifikowane do 29 edycji Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej "Wciąż człowiek?", a także katalog wystawy.

  Napisano czwartek, 24 czerwiec 2021 08:28 Czytany 408 razy Czytaj dalej...
 • Kino mocne
  Kino mocne

   

  Zapraszamy na Kino mocne, czyli syntezę plakatów nadesłanych i zakwalifikowanych do 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek?” subiektywnie połączonych z wybranymi cytatami towarzyszącymi pracom biżuteryjnym zakwalifikowanym w tegorocznej edycji konkursu oraz krótką opowieść o zmianach cywilizacyjnymi i społecznych, inspirującą do głębszej refleksji na temat otaczającego nas świata.

  Napisano sobota, 29 maj 2021 16:14 Czytany 342 razy Czytaj dalej...
 • Rozstrzygnięcie 29. MKSZ Wciąż człowiek?
  Rozstrzygnięcie 29. MKSZ Wciąż człowiek?

   

  Znamy już laureatów 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej ”Wciąż człowiek?” Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy uczestnikom konkursu!

  Napisano sobota, 29 maj 2021 15:52 Czytany 540 razy Czytaj dalej...
 • Oto foto - biżuteria w obiektywie
  Oto foto - biżuteria w obiektywie

   

  Diamonds are no longer girls' best friends! Panie zrzucają z siebie perły i diamenty. Zakładają biżuterię artystów, wzbogaconą o kontekst, narrację, opowieść snutą przez jej autorów.

  Napisano sobota, 29 maj 2021 10:55 Czytany 773 razy Czytaj dalej...
 • Gratka okładka - katalogi wystaw
  Gratka okładka - katalogi wystaw

   

  Jak co roku ekspozycjom Legnickiego Festiwalu SREBRO towarzyszą katalogi wystaw, które przybliżają prezentowane obiekty.

  Napisano piątek, 28 maj 2021 13:59 Czytany 1401 razy Czytaj dalej...
 • Wystawy online!
  Wystawy online!

   

  Przedstawiamy bohaterów 41. edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO - projektantów, artystów, złotników, profesorów i studentów, których prace można podziwiać podczas tegorocznych wystaw w Legnicy. Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowych historii i opowieści, a także zapoznania się z dorobkiem artystycznym prezentowanych twórców.

  Napisano piątek, 28 maj 2021 13:55 Czytany 963 razy Czytaj dalej...

29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej
Wciąż Człowiek?

Action Collection - biżuteria z Legnicy

Międzynarodowa Kolekcja Współczesnej Sztuki Złotniczej ze zbiorów Galerii Sztuki w Legnicy

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Newsletter

Szukaj