Wystawy Silver 2021

Amber Trip: Surveillance Jewellery

 


Miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1
Termin: 04.05.-31.07.2021 r.

Godziny otwarcia: 

wtorek-niedziela: 12.00-18.00

 

Wystawa stanowi prezentację wybranych prac zgłoszonych do konkursu biżuterii artystycznej, organizowanego w 2021 r. przez Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie Amber Trip. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniach 18-21 sierpnia 2021 r., podczas tegorocznej edycji Targów. Amber Trip to największe w krajach bałtyckich wydarzenie gromadzące profesjonalnych jubilerów, mistrzów obróbki bursztynu i projektantów biżuterii, a także producentów maszyn jubilerskich i urządzeń technologicznych.

Idea konkursu:
W dobie wszechobecnych kamer, nadzorujących ruch uliczny, śledzenia osób, które były narażone na zakażenie koronawirusem, rozpoznawania twarzy na lotniskach czy naruszenia prywatności w Internecie, tematem konkursu stała się inwigilacja, do której Organizatorzy nawiązali hasłem „biżuteria inwigilacyjna”.

 

Alain Roggeman – Belgia

Powrót do korzeni  obiekt

 

 

Monica Bobbi – Belgia

Punkt kontrolny  obiekt

 

 

Wu Meng-Ju – Tajwan

Cisza  obiekt

 

 

 

 

Alberto Dávila Quesada – Meksyk

Kontrola i przetrwanie  naszyjniki

 

 

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj