Wystawy Silver 2021

Ogólnopolski konkurs na plakat 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej WCIĄŻ CZŁOWIEK?

 

 

Miejsce: Hol Starego Ratusza – Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39

Termin: 04-30.05.2021 r.

 

Już od 10 lat w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO organizowany jest konkurs na plakat promujący główne wydarzenie Festiwalu, czyli Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej. Obydwa konkursy odbywają się pod wspólnym, każdego roku innym, hasłem. W tym roku jest temat przewodni brzmi Wciąż człowiek?

Na tegoroczny Konkurs zgłoszono 229 prac 161 autorów. Jury zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej 16 prac. Autorką zwycięskiego plakatu została Sybilla Kuczniak.

Autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy:

Agata Adaszek
Małgorzata Boroń
Klaudia Cisek
Joanna Dudek
Ewelina Kędzia
Iga Kowalczyk
Sybilla Kuczniak
Karolina Marczewska
Katarzyna Niespodzianka
Ewa Olejnik-Rakowska
Sebastian Rajczykowski
Ewelina Szewczyk
Michał Szymaszek
Marcin Uścinowicz
Zuzanna Zaborowska

 

 Agata Adaszek

 

 

Joanna Dudek 

 

 

Sebastian Rajczykowski

 

 

Ewelina Szewczyk

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj