Wystawa plakatów 31. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ

Miejsce: Hol Starego Ratusza – Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39
Termin: 25.04-04.06.2023 r.
Wernisaż: 05.05.2023 r., godz.: 18:00


Godziny otwarcia: poniedziałek-niedziela: 08:00 – 20:00

Wstęp wolny

Już od 12 lat w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO organizowany jest konkurs na plakat promujący główne wydarzenie Festiwalu – Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej. Obydwa konkursy odbywają się pod wspólnym hasłem. W tym roku tematem przewodnim została JAKOŚĆ.

Na tegoroczny Konkurs zgłoszono 263 projekty 132 autorów. Autorem zwycięskiego plakatu został Wiesław Łysakowski.

Autorzy prac zakwalifikowanych do wystawy:

Bednarska Zuzanna, Flejszer Klemens, Głowacka Ewa, Jakubowski Dominik, Kędzia Ewelina, Kędzierawska Agnieszka, Korynek Anita, Kosmicka Magda, Kowalska Zuzanna, Wiesław Łysakowski, Marchwicka Magdalena, Pietrzak Piotr, Potasiński Arkadiusz, Skorwider Max, Szymankiewicz Szymon, Wójciak Jakub.

 

Plakat nagrodzony, autorstwa Wiesława Łysakowskiego

 

 

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj