Wystawy silver 2022

Amberif Design Award: Bursztyn jako nagroda!

 

Miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1
Termin: 04.05.-06.07.2022 r.

Godziny otwarcia: 
wtorek-niedziela: 12.00-18.00

 

Wystawa prezentuje prace zakwalifikowane w 26. edycji Międzynarodowego Konkursu na Projekt Biżuterii z Bursztynem Amberif Design Award, organizowanego przez Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Celem konkursu jest promocja myśli twórczej i nowatorskich rozwiązań w projektowaniu biżuterii z wykorzystaniem bursztynu. Tegoroczny temat brzmiał: Bursztyn jako nagroda!, w konkursie wzięło udział 160 artystów z 32 krajów. Na Amberif Design Award nadesłano 202 prace.

 

 

 

Temat posiada wiele warstw: twórcy, których wynagradzają fantastyczne właściwości bursztynu, gdy projektują i wykonują biżuterię; noszący wynagradzają siebie, wybierając bursztyn jako symbol ciepła, miękkości i długiej tradycji; widzów zaś fascynuje połączenie biżuterii i osoby, która ją nosi. Takie były kryteria dla jury.

Najpierw międzynarodowe jury, którego członkowie reprezentowali różne środowiska i kraje, wybrało ulubione prace. Kandydaci ci tworzyli pulę prac, o których dyskutowano, i jury następnie dokonało kolejnej selekcji. Podczas tej dyskusji członkowie jury zdecydowali o krótkiej liście 16 wyróżniających się projektów, które zostaną zaprezentowane w katalogu. Szybko zapadła jednomyślna zgoda co do trzech nagrodzonych prac, a szczęśliwi zwycięzcy otrzymają nagrody w marcu na targach Amberif.


                                                                                                                                                                                                                  Barbara Schmidt 

 

 

 

 

 

Legnicki Festiwal SREBRO

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Szukaj