Wystawy silver 2022

Debiuty: Angelika Kwiatkowska

 

Miejsce: Galeria Srebra Pod Przepiórczym Koszem, Rynek 38
Termin: 04.05.-05.06.2022 r.

Godziny otwarcia:
poniedziałek-piątek: 10:00-18:00
sobota: 10:00-14.00

 

Wystawa "Wspomnienia" prezentowana jest w ramach cyklu wystawienniczego Debiuty i stanowi nagrodę przyznawaną przez Galerię Sztuki w Legnicy w Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Projekt organizowanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi od 1983 r., skierowanego do studentów. Wystawa stanowi również podsumowanie pięciu lat studiów artystki, która w tym roku obroni dyplom magisterski. Celem cyklu Debiuty jest umożliwienie młodym twórcom zaistnienie na scenie artystycznej oraz nabycie pierwszych doświadczeń związanych z prezentacją własnej twórczości.

Wystawa prezentuje 8 kolekcji artystki: Moja historia, Rodzina, Asymetria, Pazur, Lustra, Happiness pills, Migracje, Arystokracja.

Angelika Kwiatkowska – absolwentka Liceum Plastycznego w Katowicach na specjalizacji Jubilerstwo oraz studiów licencjackich w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (dyplom w Pracowni Projektowania Biżuterii pod kierunkiem dr hab. Sergiusza Kuchczyńskiego), obecnie studentka ostatniego roku studiów magisterskich na macierzystej uczelni.

 

Lustra kolczyki, brosze, mosiądz

 

 

Asymetria brosze, alpaka, żywica barwiona farbami olejnymi, ok. 7 cm

 

 

Happiness pills naszyjnik, srebro, żywica, 3 x 2 cm

 

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj