Wystawy Silver 2022

Srebrne Szkoły: W kontakcie, wystawa prac pedagogów i studentów Wydziału Projektowania w Metalu Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych i Sztuki w Hildesheim

 

Miejsce: Galeria Satyrykon, Rynek 35
Termin: 04.05.-05.06.2022

Godziny otwarcia:
wtorek-piątek: 11:00-18:00
sobota: 10:00-14.00

 

 

Na Wydziale Projektowania w Metalu Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych i Sztuki HAWK w Hildesheim przenikają się konteksty sztuki, wzornictwa i rzemiosła. Studenci rozwijają swoją twórczą postawę i badania w takich obszarach jak tworzenie biżuterii i obiektów związanych z ciałem, naczyń i przedmiotów związanych z kulturą jedzenia, architektura oraz tworzenie prac nawiązujących do przestrzeni.

Kompleksowe zrozumienie znaczenia, kontekstu oraz wzajemnych relacji materiałów i kształtów jest fundamentem pracy twórczej, której celem jest pełne oddanie idei, narracji i zastosowań. Powstające w naszych pracowniach obiekty uwzględniają aspekty estetyczne, kulturowe i fizyczne, co znajduje odzwierciedlenie w analogowych i cyfrowych przekształceniach i technikach.

Stale zmieniające się środowisko, aktualne zagadnienia kulturowe i społeczne oraz indywidualne doświadczenia związane z tymi kontekstami, to główne tematy badań artystycznych i procesów projektowych w Hildesheim. Wywołujące je pytania są przedmiotem dialogu między uczniami i nauczycielami.

Pomysły dotyczące samodzielnie opracowanych koncepcji lub motywów wymagają dogłębnych badań empirycznych. Ich ambicją jest nauczenie się kontekstualizacji własnej postawy artystycznej, tak by zrozumieć ją w szerszym kontekście i uwidocznić ją dla odbiorcy lub użytkownika poprzez realizację-materializację. Dokumentacja i prezentacja tych procesów jest częścią tej praktyki estetycznej.

Celem naszych kursów jest towarzyszenie studentom i zachęcanie ich do znalezienia własnej formy ekspresji w procesie twórczym oraz rozwijanie poczucia autentyczności.

Formy wyrazu artystycznego są dowolne, a możliwości bardzo różnorodne.

Naczynie, mebel, biżuteria, przedmiot związany z ciałem lub przestrzenią – wszystkie mogą reprezentować postawę artystyczną. W ten sposób rezultaty aktów kreacji mogą być formami użytkowymi lub stanowić niezależne realizacje artystyczne.

 

Wystawa zrealizowana we współpracy z prof. Melanie Isverding.

 

LISTA UCZESTNIKÓW:

Studenci: Nadine Anklam,Tobias Behley, Wiebke Busse, Laura Bültemann, Kai Ehelechner, Imke Ganteför, Lilli Margarita Gruber, Ursula Hähner, Anna Hübner, Cathleen Kämpfe, Sujin Kim, Jonas Quirin Leikauf, Lorain Mair, Catharina Mohr, Maja Prassol, Tina Schönheit, Viktoria Schumann, Lena Schüler, Jonas Schwalenberg, Gabriele Semmelroggen, Max Siebenäuger, Miko Stephan, Tim Udvardi-Lakos, Leo Wagner, Anna Warnebolt, Kaya Weber, Marleen Wysocki

Wykładowcy i mentorzy: Hartwig Gerbracht, Melanie Isverding, Sham Patwardhan-Joshi, Ellen Ropeter, Cord Theinert

 

 Anna Warnebolt

Recordatio brosza, tkanina, mosiądz posrebrzany, 180 x 60 x 10 mm, 2022

 

Jonas Schwalenberg

Rolka z nadrukiem, która cię wzmocni / Kryształ, bransoleta i narzędzie, 100 x 60 x 10 mm, 2022

 

Nadine Anklam

Spotkania/ siła i kruchość, brosza, porcelana, srebro, sznurek tekstylny, 135 x 90 x 250 mm, 2022

 

Gabriele Semmelroggen

Odwaga / Gniew za wolność, wisior, bawełna farbowana, resztki wełny, mosiądz, srebro, 200 x 200 x 20 mm, 2022

 

Lilli Margarita Gruber

W nowym złomie znajdują się potencjalne narzędzia, stal, 285 x 50 x 25 mm/ 95 x 50 x 3 mm, 2020

 

Hannes Frey

Sztućce na wynos, stal V2A, akryl 210 x 30 x 30 mm, 2021

 

Cathleen Kämpfe

I like to move it/ Koncert nad jeziorem, obiekt związany z ciałem, mosiądz, bawełna, sproszkowana ziemia, 90 x 40 mm, 2021

 

Katalog do pobrania

 

 

 

Legnicki Festiwal SREBRO

Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 

 

Szukaj