Eventy 2022

Legnicki Festiwal SREBRO to także szereg wydarzeń towarzyszących. W ramach wydarzenia odbyły się:

 

Sesja popularnonaukowa "Granice sztuki globalnej" - w trakcie kulminacji Festiwalu w maju tradycyjnie spotykamy się na sesji popularnonaukowej, aby wysłuchać prezentujących swoje prace artystów, a także wspólnie porozmawiać na temat kondycji współczesnego złotnictwa i designu, także w odniesieniu do hasła przewodniego konkursu, które w roku 2022 brzmiało "Dotyk".

 

 

Happeningi i spotkania

 

Oprowadzania kuratorskie - każdego roku mieszkańcy Legnicy i okolic, a także uczniowie i studenci uczelni artystycznych odwiedzają ekspozycje by podczas oprowadzań po legnickich wystawach awangardowej biżuterii zapoznać się dokładnie z prezentowanymi pracami i poznać historię współczesnego złotnictwa.

 

Warsztaty z tworzenia biżuterii dla dzieci i dorosłych - podczas Festiwalu organizowane są warsztaty podczas których uczestnicy wcielają się w rolę artystów i sami tworzą biżuterię przy użyciu m.in. filcu, koralików, ale również poznają podstawowe narzędzia i techniki złotnicze.

 

 

W ramach Festiwalu SREBRO zrealizowano także cykl filmów na temat legnickich wystaw biżuterii, które dostępne są na naszym kanale na YouTube.

 

 

  

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj