sobota, 06 maj 2023 13:14

Wyniki 31. MKSZ JAKOŚĆ

 

Kulminacja 43. edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy już za nami....

5 i 6 maja odbyły się wernisaże wszystkich 12 wystaw zorganizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu oraz rozmaite wydarzenia towarzyszące jak koncert, warsztaty czy sesja popularno-naukowa. Kolejny raz Legnica przez dwa dni była prawdziwą mekką artystów-złotników oraz znawców i miłośników biżuterii z całego kraju i wielu zakątków świata. Śmiało można powiedzieć, iż od Dworca Kolejowego po Akademię Rycerską Legnica oddychała SREBREM.

 

 

Ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród w 31. MKSZ Jakość miało miejsce w siedzibie głównej Galerii Sztuki w Legnicy przy pl. Katedralnym.

 

 

Przyznano następujące nagrody:

 

 

  

 

 Uroczystości kulminacyjne już za nami, ale 12 wystaw legnickiego SREBRA można oglądać jeszcze do 16 lipca. Serdecznie zapraszamy.

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj