wtorek, 26 kwiecień 2022 07:28

Program wystaw i kulminacji

 

Trwa Legnicki Festiwal SREBRO – zapraszamy do zapoznania się z jego programem!

 

Zapraszamy na kulminację Festiwalu, która odbędzie się w dniach 13-14 maja. W ramach wydarzenia odbędą się wernisaże wystaw, sesja popularno-naukowa „Granice Sztuki Globalnej” oraz ogłoszenie zwycięzców 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej DOTYK.

 

 

PROGRAM WYSTAW LEGNICKIEGO FESTIWALU SREBRO

 

Po dwuletniej przerwie kulminacja Festiwalu odbędzie się w Legnicy w formie stacjonarnej. Z radością i tęsknotą wyczekujemy spotkania w gronie twórców i miłośników biżuterii artystycznej.

 

 

 Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj