sobota, 29 maj 2021 16:14

Kino mocne

 

Zapraszamy na Kino mocne, czyli syntezę plakatów nadesłanych i zakwalifikowanych do 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek?” subiektywnie połączonych z wybranymi cytatami towarzyszącymi pracom biżuteryjnym zakwalifikowanym w tegorocznej edycji konkursu oraz krótką opowieść o zmianach cywilizacyjnymi i społecznych, inspirującą do głębszej refleksji na temat otaczającego nas świata.

Jest to próba refleksji na temat kondycji człowieka, jego miejsca w świecie i we wszechświecie, ale także na temat jego dokonań – z jednej strony nieprawdopodobnych i budzących najwyższy podziw, z drugiej – budzących przerażenie powodowane skalą ludzkiej ekspansji i ceną jaką planeta, my sami i nasz świat płacimy za wyścig z samym sobą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Newsletter

Szukaj