piątek, 28 maj 2021 13:55

Wystawy online!

 

Przedstawiamy bohaterów 41. edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO - projektantów, artystów, złotników, profesorów i studentów, których prace można podziwiać podczas tegorocznych wystaw w Legnicy. Zapraszamy do wysłuchania wyjątkowych historii i opowieści, a także zapoznania się z dorobkiem artystycznym prezentowanych twórców.

 Oprowadzania online po wystawach Festiwalu to wyjątkowa forma spotkań z twórcami i kuratorami wystaw, będąca odpowiedzią na ograniczenia związane z organizacją tradycyjnych wernisaży, które każdego roku w maju gromadziły w Legnicy miłośników współczesnej biżuterii artystycznej.

 

 

 Spot powitalny:

 

 

Extranalities 6: Mechanorganic:

 

Handmade 2. Polska sztuka srebra 1979-1999:

 

Delphine Perrache, Konfrontacje:

 

Andrzej Szadkowski, Rytm twórczości 1968-2021:

 

Marion Delarue, Dziwn(i)e znaczące:

 

29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej "Wciąż człowiek" - wystawa pokonkursowa:

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Newsletter

Szukaj