piątek, 25 sierpień 2023 13:23

Wystawa QUALITY w Bukareszcie

 

Po premierowym pokazie w Legnicy 31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej rozpoczął tournée po muzeach, galeriach i wydarzeniach poświęconych współczesnemu złotnictwu i wzornictwu. Kolejnym miejscem prezentacji wystawy będzie Bukareszt (Rumunia). Prace nagrodzone i wyróżnione podczas Festiwalu SREBRO zagoszczą tam w ramach kolejnej edycji Romanian Jewelry Week (Rumuński Tydzień Biżuterii), która odbywa się w terminie 4-8 października 2023 r.

 

 

Nie jest to pierwsza współpraca Galerii Sztuki ze Stowarzyszeniem na Rzecz Biżuterii Assamblage z Rumunii. Legnickie wystawy towarzyszą wydarzeniom w Bukareszcie od 2021 r., a dyrektorka Galerii – Justyna Teodorczyk w tym roku po raz trzeci zagości w gronie jurorów konkursowej wystawy organizowanej w ramach ROJW.

 

Na wystawie JAKOŚĆ w Bukareszcie zobaczymy prace:

Sharareh Aghaei (Iran/Niemcy), Magdaleny Bajer (Polska), Marcina Bogusława (Polska), Teresy Dantas (Portugalia), Susanne Hammer (Austria/Niemcy), Iris Hummer (Austria), Tadeusza Jaśkowiaka (Polska), Christiny Karababy (Grecja), Miry Kim (Korea Południowa), Jany Machatovej (Słowacja), Michaliny Owczarek-Siwak (Polska), Kristýny Španihelovej (Czechy), Magdaleny Szadkowskiej (Polska), Sławy Tchórzewskiej (Polska), Youjin Um (Korea Południowa), Zhipenga Wanga (Chiny), Arka Wolskiego (Polska)

 

Więcej o Romanian Jewelry Week

 

Fotorelacja z wystawy JAKOŚĆ w ramach edycji specjalnej Romanian Jewelry Week w Narodowym Muzeum Historii w Kiszyniowie (sierpień 2023 r.):

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj