Prezentacje 2012
Wystawa prac zakwalifikowanych do wystawy Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE 2012, który tradycyjnie towarzyszy Targom Złoto Srebro Czas w Warszawie. Jego celem jest popularyzacja współczesnego złotnictwa w Polsce, poszukiwanie nowych trendów, form, materiałów, technik i rozwiązań formalnych. Jury w składzie: Marcin Gronkowski, Iwona Grabowska, Urszula Podbielska-Kowalska zakwalifikowało do wystawy 61 prac 55 autorów oraz przyznało nagrody i wyróżnienia.
Laureaci:
I NAGRODA MIĘDZYNARODOWEGO CENTRUM TARGOWEGO - Paweł Kaczyński
II Nagroda Prezesa PSP - Magdalena Paszkiewicz
III Nagroda Prezesa STFZ - Jolanta Gazda
Fundatorzy nagród przyznali następujące wyróżnienia:
WYRÓŻNIENIE FIRMY YES: Jan Suchodolski
WYRÓŻNIENIE HONOROWE GALERII SZTUKI W LEGNICY: Anna Fijałkowska
WYRÓŻNIENIE GALERII „OTWARTA” MARIUSZA PAJĄCZKOWSKIEGO: Jarosław Westermark
WYRÓŻNIENIE FIRMY HOPEA: Jolanta Gazda
WYRÓŻNIENIE FIRMY ARMA: Magdalena Kieruzel
WYRÓŻNIENIE FIRMY W. KOCIUBA: Patrycja Włoch
WYRÓŻNIENIE FIRMY RODENT: Kacper Schiffers
WYRÓŻNIENIE FIRMY CORUNDUM: Hanna i Jacek Zdanowscy
WYRÓŻNIENIE WYTWÓRNI ANTIDOTUM: Beata Ciesielska
Akademia Rycerska, LCK ul. Chojnowska 2
Ekspozycja: 30.04. – 30.06., wt. – pt., godz. 10.00-18.00; sob. 11.00-14.00
Uczestnicy wystawy:
Andrzej Adamski
Bogumiła Adamska
Stanisław Bulski
Beata Ciesielska
Mariusz Cinglewicz
Anna Fijałkowska
Alina Filimoniuk-Pilecka
Aneta Fiodorow
Agata Friedman i Paulina Bolchajmer
Joanna Fronczak
Jolanta Gazda
Izabela Gutowska
Joanna Hryniewicz
Marcin Janta
Paweł Kaczyński
Tomasz Kargul
Lidia Karpacz
Magdalena Kieruzel
Roman Kowalkowski
Rafał Kozubowicz
Katarzyna Krasuska
Kinga Kudełka
Cezary Łutowicz
Adam Łyszkowski
Agnieszka Maksymiuk
Anna Mazoń
Paweł Mikłasz
Iwona Nowicka
Michalina Owczarek
Magdalena Paszkiewicz
Aleksandra Przybysz
Marta Ratkiewicz
Marta Rudnicka
Wojciech Rygało
Krystyna Samborska-Dratwa
Kacper Schiffers
Waleria Skórzewska
Dorota Sokołowska
Izabela Starczynowska
Justyna Stasiewicz
Jan Suchodolski
Anna Szewczyk-Ciesielska
Radosław Szwed
Martyna Tejwan
Marcin Tymiński
Jarosław Westermark
Barbara Wierzbanowska
Kamila Wierzbicka
Patrycja Włoch
Michał Włodarczyk
Mariusz Wolny
Michał Wyszomirski
Hanna i Jacek Zdanowscy