• Amberif Virtual Showroom
  Amberif Virtual Showroom

   

  W dniach 24-26 czerwca trwają wirtualne targi AMBERIF VIRTUAL SHOWROOM, w   ramach których na stoisku Galerii Sztuki w Legnicy zaprezentowane zostaną prace zakwalifikowane do 29 edycji Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej "Wciąż człowiek?". Uczestnictwo w wydarzeniu zapowiedziało 44 wystawców oraz blisko 400 kupców z 46 krajów.

  Link do wydarznia:

  www.virtual.amberif.pl

  Stoisko GALERII SZTUKI

  Napisano czwartek, 24 czerwiec 2021 08:28 Czytany 269 razy Czytaj dalej...
 • Wystawa „Wciąż człowiek” zostaje przedłużona!
  Wystawa „Wciąż człowiek” zostaje przedłużona!

   

  Wystawę prac zakwalifikowanych do 29. edycji Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek” oglądać będzie można w Galerii Sztuki w Legnicy (pl. Katedralny 1) jeszcze do 31 lipca!

  Napisano wtorek, 22 czerwiec 2021 09:20 Czytany 195 razy Czytaj dalej...
 • Oprowadzania po wystawach
  Oprowadzania po wystawach

   

   

  Zapraszamy w każdy piątek czerwca o godz. 17:00 na oprowadzania po wystawach biżuterii artystycznej w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO 2021.

   

  Napisano czwartek, 10 czerwiec 2021 13:53 Czytany 336 razy Czytaj dalej...
 • Kino mocne
  Kino mocne

   

  Zapraszamy na Kino mocne, czyli syntezę plakatów nadesłanych i zakwalifikowanych do 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Wciąż człowiek?” subiektywnie połączonych z wybranymi cytatami towarzyszącymi pracom biżuteryjnym zakwalifikowanym w tegorocznej edycji konkursu oraz krótką opowieść o zmianach cywilizacyjnymi i społecznych, inspirującą do głębszej refleksji na temat otaczającego nas świata.

  Napisano sobota, 29 maj 2021 16:14 Czytany 221 razy Czytaj dalej...
 • Rozstrzygnięcie 29. MKSZ Wciąż człowiek?
  Rozstrzygnięcie 29. MKSZ Wciąż człowiek?

   

  Znamy już laureatów 29. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej ”Wciąż człowiek?” Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy uczestnikom konkursu!

  Napisano sobota, 29 maj 2021 15:52 Czytany 421 razy Czytaj dalej...
 • Oto foto - biżuteria w obiektywie
  Oto foto - biżuteria w obiektywie

   

  Diamonds are no longer girls' best friends! Panie zrzucają z siebie perły i diamenty. Zakładają biżuterię artystów, wzbogaconą o kontekst, narrację, opowieść snutą przez jej autorów.

  Napisano sobota, 29 maj 2021 10:55 Czytany 637 razy Czytaj dalej...
 • Gratka okładka - katalogi wystaw
  Gratka okładka - katalogi wystaw

   

  Jak co roku ekspozycjom Legnickiego Festiwalu SREBRO towarzyszą katalogi wystaw, które przybliżają prezentowane obiekty.

  Napisano piątek, 28 maj 2021 13:59 Czytany 1295 razy Czytaj dalej...

29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej
Wciąż Człowiek?

Action Collection - biżuteria z Legnicy

Międzynarodowa Kolekcja Współczesnej Sztuki Złotniczej ze zbiorów Galerii Sztuki w Legnicy

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Newsletter

Szukaj