• Legnicki Festiwal SREBRO 2023
  Legnicki Festiwal SREBRO 2023

   

  Przed nami kolejna edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO – jednego z największych przeglądów biżuterii artystycznej w Europie. Tegoroczna odsłona legnickiego SREBRA to 11 wystaw, zlokalizowanych w centrum miasta. Pokazy indywidualne i zbiorowe twórców z Polski i zagranicy ukażą szerokie spektrum najnowszych dokonań w dziedzinie biżuterii artystycznej. Nie zabraknie ekspozycji z dobrze znanych cykli – Sylwetki Twórców, Srebrne Szkoły i Debiuty oraz wystaw plakatu i fotografii, towarzyszących Międzynarodowemu Konkursowi Sztuki Złotniczej.

   

  Napisano poniedziałek, 20 luty 2023 09:23 Czytany 115 razy Czytaj dalej...
 • 31. MKSZ JAKOŚĆ - lista zakwalifikowanych uczestników
  31. MKSZ JAKOŚĆ - lista zakwalifikowanych uczestników

   

  Jury 31. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Jakość/Quality” w składzie: prof. Sławomir Fijałkowski (Polska), prof. Piotr Korduba (Polska) David Sandu (Rumunia), prof. Ludmila  Šikolová (Czechy), Ana Pina (Portugalia) dokonało oceny 317 prac autorstwa 189 artystów z 30 krajów, kwalifikując do wystawy głównej prace 40 artystów z 16 krajów.

  Napisano poniedziałek, 06 luty 2023 10:55 Czytany 733 razy Czytaj dalej...
 • Biżuteria w przestrzeni wirtualnej
  Biżuteria w przestrzeni wirtualnej

   

  Jednym z wielu aspektów pandemicznych realiów ubiegłych lat był dynamiczny rozwój technologii, który przejawiał się we wszystkich dziedzinach naszego życia – także kulturalnego.

  Wernisaże online, wirtualne wystawy, debaty i wykłady, w których uczestniczyliśmy nie wychodząc z domów, sprawiły że chłonęliśmy nowinki technologiczne i sami staliśmy się specjalistami od platform i komunikatorów online.

  Napisano poniedziałek, 21 listopad 2022 09:50 Czytany 220 razy Czytaj dalej...
 • Wystawa DOTYK w Galerii YES
  Wystawa DOTYK w Galerii YES

   

  Kolejna odsłona wystawy pokonkursowej 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej DOTYK będzie miała miejsce tradycyjnie w Galerii YES w Poznaniu. Wernisaż odbędzie się 13 stycznia o godz. 19:00, a ekspozycja potrwa do 4 marca.

  Napisano czwartek, 27 październik 2022 12:34 Czytany 297 razy Czytaj dalej...
 • 31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ
  31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ

   

  Cykliczny Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej to wiodące wydarzenie Legnickiego Festiwalu SREBRO, organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy od 1979 r.

  Konkurs dedykowany jest projektantom i twórcom biżuterii artystycznej. Promuje kreatywne poszukiwania w obrębie biżuterii artystycznej, a zarazem – twórcze wypowiedzi na temat problemów współczesnego świata.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 12:11 Czytany 1883 razy Czytaj dalej...
 • Romanian Jewelry Week
  Romanian Jewelry Week

   

  Pierwsza połowa października w kalendarium artystycznych wydarzeń związanych z biżuterią stała pod znakiem Rumuńskiego Tygodnia Biżuterii, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Assamblage. Trzecia edycja wydarzenia odbyła się w terminie 5-9 października. Na głównej wystawie pokazane zostały prace nadesłane przez 113 artystów, które oceniło międzynarodowe jury. Do grona jurorów ponownie zaproszona została Justyna Teodorczyk. Dyrektorka legnickiej Galerii Sztuki przyznała nagrodę za "poruszający przekaz społeczny" artystce Xinyi Wang.

  Napisano wtorek, 27 wrzesień 2022 09:47 Czytany 262 razy Czytaj dalej...
 • Ogłoszenie wyników 30. MKSZ Dotyk
  Ogłoszenie wyników 30. MKSZ Dotyk

   

  Ceremonia wręczenia nagród w 30. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „Dotyk” za nami. W sobotni wieczór kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO poznaliśmy nazwiska laureatów. Wydarzenie przyciągnęło szerokie grono artystów i miłośników biżuterii artystycznej, sprawiając, że oczy europejskiego środowiska złotniczego skierowane były na Legnicę.

   

  Napisano niedziela, 15 maj 2022 12:11 Czytany 928 razy Czytaj dalej...

31. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ

Legnicki Festiwal SREBRO w 2022 r.

Garść wspomnień z minionej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO. Do zobaczenia w kolejnym roku!

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Szukaj