czwartek, 08 październik 2020 10:25

29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej

 

Ciekawi dalszych refleksji ze świata sztuki ogłaszamy kolejny nabór zgłoszeń udziału w 29. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej. Prace należy przysyłać na adres Galerii Sztuki w Legnicy do 30 listopada 2020 roku. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas kulminacji Legnickiego Festiwalu SREBRO w dniach 7-8 maja 2021 r.

Dokonując wyboru tematu przewodniego konkursu WCIĄŻ CZŁOWIEK?, na początku roku 2020, nie spodziewaliśmy się, że w takim stopniu odda on rzeczywistość, która nastąpiła tuż po jego ogłoszeniu. Rzeczywistość, która wymusiła wiele zmian i nagłych decyzji dotyczących naszego życia i pracy. Dla nas – jako Organizatorów Legnickiego Festiwalu SREBRO – zdecydowanie najtrudniejszą z nich było przeniesienie planowanej edycji wydarzenia oraz terminu rozstrzygnięcia Konkursu na maj 2021 r. Z perspektywy czasu widzimy, że była to jedyna słuszna decyzja. Wraz z nią postanowiliśmy przedłużyć termin nadsyłania prac.

29. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej Wciąż Człowiek? jest konkursem otwartym – do udziału zapraszamy zarówno artystów profesjonalnych, jak i amatorów oraz debiutantów ze wszystkich zakątków świata. Zgłaszane prace winny być biżuterią w szerokim znaczeniu tego słowa, reprezentować wysoki poziom artystyczny i wykonawczy, zawierać oryginalną koncepcję twórczą oraz wyraźne odniesienie do tematu Konkursu. Organizatorzy nie stawiają żadnych ograniczeń co do zastosowanych materiałów i technik, jednak ze względu na ponad czterdziestoletnią tradycję Legnickiego Festiwalu SREBRO – sugerujemy użycie tytułowego srebra.

Prosimy o przesyłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej mailową oraz dołączenie jej do przesyłki.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

Prace należy wysyłać na adres:

Galeria Sztuki w Legnicy

Katedralny 1/1

59-220 Legnica

tel. 76 862 09 10

 

 

 

O Festiwalu

Od ponad 40 lat Galeria Sztuki w Legnicy specjalizuje się w promowaniu współczesnej biżuterii i obiektów artystycznych. Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku w maju odbywa się Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, a także liczne wystawy indywidualne, grupowe, szkół artystycznych. W trakcie trwania Festiwalu mają miejsce również wydarzenia towarzyszące – seminarium teoretyczne, pokazy, debaty, warsztaty, koncerty.

Edycje Festiwalu

Newsletter

Szukaj