Au +: Prywatne apartamenty

 

Au+ To przestrzeń, która łączy czterech twórców: Marcina Bogusława, Bartosza Chmielewskiego, Filipa Jackowskiego, Michała Wysockiego. Wszyscy poznaliśmy się w katedrze biżuterii na ASP w Łodzi w 2006 r. Wiele spotkań w szkole, jak i również z czasem pomiędzy zajęciami stworzyło specyficzną i nie możliwą do zaistnienia w innych realiach sytuację, która nie dała nam wyboru i zmusiła do dyskusji na bardzo różne tematy - konfrontacje z naszym światopoglądem.. Ta specyficzna koneksja, w której znaleźliśmy się w miarę wzajemnego poznawania pozwoliła nam poruszać się po coraz bardziej niecodziennych dla nas przestrzeniach..

Pomysł na założenie "złotej" grupy - przestrzeni Au+ wyniknął wiec sam, z chęci kontynuowania znajomości oraz potrzeby podzielenia się tematami naszych dyskusji i przeżyć z odbiorcami za pomocą najlepszego dla nas środka wyrazu czyli biżuterii.

Grupa AU+

 

Marcin Bogusław

Ur. w 1982 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2005 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii (2008). Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto). Czasami sięga po bursztyn. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części które spajają miasto w całość. Wykorzystuje w pracach własne rozwiązania techniczne,  dba o nowoczesność wzorów.

   

Bartosz Chmielewski

Ur. w 1983 r. w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2002 r. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii, tytuł magistra w 2008 r.  W swojej biżuterii wykorzystuje plastyczność pancerzy chitynowych owadów, tworząc nietypowe i odważne formy.  

 

Filip Jackowski

Ur. w 1980 r. w Białymstoku. Mieszka i tworzy na Podlasiu, z którym jest silnie związany. W 2005 r.  ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii. Chcąc być blisko natury, postawił na gospodarkę ekologiczną, którą wraz z żona uprawia z zamiłowaniem. W biżuterii najczęściej korzysta z techniki odlewu stali, tytanu, meteorytu, srebra i złota. Jego kluczową zasadą  jest niepowtarzalność wzoru.

 

Michał Wysocki

Ur. w 1973 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 1992 roku. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii, tytuł magistra uzyskał w 2012 r. Obecnie mieszka i tworzy w Wołominie, oczarowany techniką cyfrową, tworzy w programach 3d a same prace wykonywane są zarówno w typowych materiałach i technikach złotniczych jak i w materiałach i technologiach incydentalnie stosowanych w pracowniach złotniczych. Proste formy i perfekcja wykonania to cechy na które twórca szczególnie zwraca uwagę.

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy