ASP Gdańsk

 

Cykl wystaw ukazujący dorobek artystyczny europejskich wyższych szkół złotniczych, ich profesorów, absolwentów i studentów. W tegorocznym cyklu zaprezentowane zostaną: Akademia Sztuk Pięknych z Gdańska i Łodzi oraz Akademia Sztuk Pięknych z Glasgow (Szkocja).

 

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Wydział Architektury i Wzornictwa

Design Eksperymentalny

 

Istnieje wiele definicji wzornictwa. Najbardziej akademicka z nich zakłada, że dobry design to równo ułożony krawężnik, czytelna identyfikacja wizualna, funkcjonalny produkt. Naszym zdaniem użytkowość to nie wyłączny cel, ale zaledwie konieczny wstęp do projektowania. “Przeciwstawiamy się stabilizacji przedmiotów, bo trwałość przedmiotu wywołuje trwałość jego znaczenia, a trwałość znaczeń powoduje produkcję zdezaktualizowanych przedmiotów”.

 

Marta Hryc

 

Projektowanie Biżuterii jest ważnym – choć nie jedynym – elementem programu edukacyjnego Pracowni Designu Eksperymentalnego, prowadzonej na Wydziale Architektury i Wzornictwa, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studia pierwszego stopnia (licencjackie) trwają sześć semestrów, studia drugiego stopnia (magisterskie) cztery semestry, a ich finałem jest dyplom w zakresie wzornictwa. Uczelnia prowadzi także studia trzeciego stopnia (doktoranckie) w dziedzinie  sztuk projektowych.

 

Agnieszka Sokołowska

 

Starając się uważnie i często krytycznie obserwować otaczającą nas rzeczywistość konsekwentnie zajmujemy się interpretacją szeroko rozumianej kultury materialnej, we wszystkich jej marketingowych i socjologicznych przejawach. Poszukując eksperymentalnych ścieżek rozwoju staramy się wyprowadzać strategie działania z analizy sytuacji, a nie analizy konkurencji. Efektem finalnym każdego zadania jest trójwymiarowy prototyp uwzględniający proces jego wdrożenia do limitowanej lub seryjnej produkcji, a ważnym etapem edukacji: współczesna technologia, szacunek dla materiału, perfekcja wykonania, dbałość o detale oraz rozpoznawalna, autorska stylistyka. Ważnym narzędziem poznawczym jest trendhunting – metoda systematyzowania i ciągłego aktualizowania statystyk gospodarczych, psychologii zachowań konsumenckich oraz współczesnych nauk humanistycznych, których właściwa interpretacja pozwala zrozumieć i operacyjnie wykorzystywać mechanizmy powstawania, rozprzestrzeniania się i ewolucji trendów rozwojowych - zarówno globalnych, jak i lokalnych. Więcej o nas i o naszej pracowni: www.infraviolet.pl

prof. Sławomir Fijałkowski

 

 Natasza Grześkiewicz

 

Jagoda Bulik 

 

Termin: 22.04 –15.06

Miejsce prezentacji: Hol Legnickiego Centrum Kultury, ul. Chojnowska 2  

Ekspozycja: 22.04 – 08.06, wt. – nd., godz. 11.00-18.00.  

 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy