Czas

Au +
to grupa założona przez czterech twórców: Marcina Bogusława,  Bartosza Chmielewskiego, Filipa Jackowskiego i Michała Wysockiego – absolwentów Katedry Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

 


Każdy z nas charakteryzuje się innym stylem i charakterem. Połączyła nas fascynacja biżuterią i chęć wypowiedzi na konkretne tematy.  Nasze dyskusje i konfrontacje poglądów doprowadziły do założenia Au + będącego swoistym „forum wypowiedzi” na nurtujące nas tematy.
Po ubiegłorocznym „Pokuszeniu” w tym roku podjęliśmy temat czasu.
Mamy nadzieję, że nasze wystawy podczas Legnickiego Festiwalu SRERBO staną się corocznym rytuałem.

Marcin Bogusław,  Bartosz Chmielewski,
Filip Jackowski i Michał Wysocki

 

 



Marcin Bogusław
Ur. w 1982 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2005 roku. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii (2008).

Mieszka i pracuje w Warszawie. Od zawsze interesowały go małe formy i miniatury. Swoje projekty realizuje w metalach szlachetnych (srebro, złoto). Czasami sięga po bursztyn. Inspiruje go miasto: maszyny, elementy budynków, części które spajają miasto w całość. Wykorzystuje w pracach własne rozwiązania techniczne,  dba o nowoczesność wzorów.

Bartosz Chmielewski
Ur. w 1983 r. w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 2002 r. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii, tytuł magistra w 2008 r. 

W swojej biżuterii wykorzystuje plastyczność pancerzy chitynowych owadów, tworząc nietypowe i odważne formy.

Filip Jackowski
Ur. w 1980 r. w Białymstoku. Mieszka i tworzy na Podlasiu, z którym jest silnie związany. W 2005 r.  ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii.

Chcąc być blisko natury, postawił na gospodarkę ekologiczną, którą wraz z żona uprawia z zamiłowaniem. W biżuterii najczęściej korzysta z techniki odlewu stali, tytanu, meteorytu, srebra i złota. Jego kluczową zasadą  jest niepowtarzalność wzoru.

Michał Wysocki
Ur. w 1973 r. w Warszawie. Złotnictwem zajmuje się od 1992 roku. W 2005 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Tkaniny i Ubioru, Katedra Biżuterii.
 

 



 

Aktualności

Bądź na bieżąco, wpisz swój e-mail, a my będziemy powiadamiać Cię o aktualnych wydarzeniach.

 

Aktualności

 

 Legnicki Festiwal SREBRO 2020

 

Aktualności

 

 

 

 

 

Partnerzy